8 618 80471, 8 687 11349 info@vbf.lt

Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs 3 bokso klubų ieškinį, nusprendė, kad Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidento Dariaus Šalugos iniciatyva 2016 metų balandžio 30 dieną sušaukta neeilinė rinkiminė konferencija buvo neteisėta, ir visus joje priimtus sprendimus paskelbė negaliojančiais.

Konferencijos metu D. Šaluga buvo išrinktas dar vieną kadenciją eiti prezidento pareigas, generaliniu sekretoriumi išrinktas Donatas Mačianskas, taip pat buvo išrinkti nauji viceprezidentai, naujas Revizijos komisijos pirmininkas, trenerių ir teisėjų kolegijų pirmininkai.

Ieškinį teismui dėl konferencijos teisėtumo pateikė trys Vilniaus apskrities bokso federacijos nariai – VšĮ „Olimpinis ringas“, Ukmergės sporto klubas „Vilkas“ ir Pabradės bokso klubas „Boksior“.

LBF atstovai prašė ieškinį atmesti kaip nepagrįstą, teigdami, kad ieškovai negali turėti pretenzijų, nes tiesiog nėra LBF nariai. LBF teigimu, visi ieškovai neva buvo pašalinti iš federacijos narių 2016 m. sausio 29 dienos konferencijos sprendimu, kai neva buvo nustatytas narių mokesčių sumokėjimo terminas iki kovo 31 dienos.

Vis dėlto teismas nustatė ne vieną aplinkybę, įrodančią, kad neva pašalinti klubai buvo organizacijos nariais ir po minimo termino. Pavyzdžiui, net ir D. Šalugos kvietimas į konferenciją buvo išsiųstas ir „pašalintiems“ klubams, kreipiantis į juos „Laba diena gerb. LBF nariai“.

„Byloje nustatytos faktinės aplinkybės ir į bylą pateikti rašytiniai įrodymai paneigia tokius atsakovo teiginius“, – sakoma teisėjos Eglės Žulytės-Janulionienės sprendime.

Maža to, proceso metu nustatyta, kad yra dvi skirtingos 2016 m. sausio 29 d. konferencijos protokolo versijos. Dėl galimo protokolų suklastojimo yra atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal BK 300 str. 1 d. (b.l. 92).

Nagrinėdamas LBF neeilinės konferencijos teisėtumo klausimą, teismas konstatavo, kad D. Šaluga konferenciją sušaukė pažeisdamas organizacijos įstatus. Teismo sprendime daroma vienareikšmė išvada, kad „įstatuose detaliai reglamentuota neeilinės konferencijos sušaukimo procedūra, t.y. imperatyviai įtvirtinta, jog federacijos prezidentas turi generaliniam sekretoriui pateikti raštu prašymą sušaukti neeilinę konferenciją ir nurodyti šioje neeilinėje konferencijoje siūlomus svarstyti darbotvarkės klausimus bei nutarimų projektus, o pastarasis (generalinis sekretorius) informuoja vykdomąjį komitetą.“

Tikrovėje D. Šaluga, „pažeisdamas aukščiau minėtų Įstatų nuostatas, nepatvirtinęs ir nesuderinęs neeilinės konferencijos sušaukimo tikslingumo bei darbotvarkės klausimų su generaliniu sekretoriumi bei vykdomuoju komitetu, vienas pats ėmesi iniciatyvos sušaukti 2016-04-30 konferenciją ir teikti darbotvarkės klausimus federacijos nariams.“

Teismas pažymėjo, kad išplatintoje darbotvarkėje buvo siūlomi 3 klausimai, o konferencijoje svarstyti jau septyni.

„Kas reiškia, jos su keturiais darbotvarkės klausimais federacijos nariai (bei vykdomasis komitetas) susipažino tik tą pačią neeilinės konferencijos dieną“, – rašoma teismo sprendime.

Taip par atkreiptas dėmesys, kad „nors atsakovas teismo posėdžio metu neigė, tačiau liudininkai teismo posėdžio apklausos metu parodė, jog ne tik kad ieškovai, bet ir tuometinis generalinis sekretorius Antanas Arėška bei tuometinis pirmasis viceprezidentas Paulius Zabielskas, net nebuvo įleisti į ginčo konferenciją.“

Išnagrinėjusi visas aplinkybes, teisėja paskelbė tokį sprendimą: „Pripažinti 2016-04-30 Lietuvos bokso federacijos, j.a.k. 191931917, neeilinę konferenciją neteisėta, o neeilinės konferencijos metu priimtus sprendimus neteisėtais ir negaliojančiais nuo jų priėmimo momento.“

Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą atsakovai gali apskųsti Vilniaus apygardos teismui per 30 dienų.

„Niekada neabejojome tokia bylos, kurią inicijavo mūsų federacijos nariai, baigtimi, – sakė Vilniaus apskrities bokso federacijos prezidentas Andrius Danilaitis. – Tai bus geras pavyzdys ne tik bokso pasauliui, bet ir visai Lietuvos sporto bendruomenei, kad federacijos įstatų privalu laikytis ir eiliniams federacijos nariams, ir prezidentams. Taip pat viliuosi, kad Lietuvos bokso federacijos vadovybė, susipažinusi su teismo  argumentais, nebedarys kliūčių Vilniaus apskrities bokso klubuose ugdomiems sportininkams dalyvauti oficialiose varžybose.“